Some weekends are bigger than other weekends. <3

Indeed.almond selfie

*Ky postim ka shume foto dhe pak tekst* *Ose ndoshta edhe perfundon me shume tekst*

Kete vikend ishte 1 Maji, festa e preferuar e shqipëtarëve (dhe e imja) qe me bo me ra  e Merkure, pa e lidhe HaneMarteMerkure s’eshte qare – e le më kur qellon e Hene si kete here. PUSHIM it is. DETI it is. Vec edhe shi gjethqysh duhet me qene se s’ece ndryshe. Goals af <3.

Prej qe jemi bo ADULTS/te rritur :(, dhe kemi hi me punu krejt shoqeria :D, cdo pushim e di se cfare dite i bjen – pytmeni per 17 shkurt 2020: E Hene osht, i gezofshi 3 dite pushim. Pra, po i vleresoj pushimet edhe ma shume. Poashtu, prej qe e kom kuptu qe jom ende e re, edhe s’po bohna ma e re asnjehere, po me vjen emocioni me i shfrytezu keto pushime ne maksimum me njerezit e jetes time – familjen, shoqerine dhe dashurine (shoqeria = shoqeri + dashuri all in one place ❤). Keshtu, kete here vendosem qe me u bo bashke te gjitha shoqetmefraera, edhe me kalu nje vikend simpatik ne Shqiperi.

Me kete hyrje shume te thelle te ketij postimi, po du me tregu qe ky particular post eshte kryesisht me perberje fotosh, sepse sic e kam ceke ne intro te ketij blogu, 1) ky blog eshte me se shumti per qejfin tim dhe 2) per mos me tepru ne social media kom me shfaqe shume gjera edhe ketu. Po, per mos me e bo krejt shallow/të cekët e me postu vetem foto te mija dhe me shoqerine time si loqka (qe po me pyesin nonstop se a kom me i feature ne blog se teper po kane qejf :D), po du edhe me i shkru do fjale te medhaja:

Kete vikend e kaluam internet free, me shume biseda, diskutime, perqafime dhe foto te sinqerta :D. Nuk kemi bo asgje ma interesant se te tjeret, e as nuk kemi zbulu kurgjo, por vetem po du me e potencu qe jeta eshte shume me shume se si dukesh, cka ki veshe apo sa po shpenzon. Jo qe po du me u bo shume e thelle, por me te vertete ato gjera nuk kane aq rendesi, kur zemren e ke bosh. Lumturia eshte tek gjerat e vogla.  Nuk duhet me na interesu se cka mendojne te tjeret per ne dhe as neve nuk duhet me na interesu se cka bejne te tjeret. Duhet me mendu mu bo sa me “egoist” ne kete aspekt: me na interesu me se shumti per veten, e mos me lendu askend. Me u mundu sa me shume me permiresu veten, dhe ne kete menyre s’ka qare pa u permiresu edhe ambienti qe na rrethon. Me u mundu me zhvillu idea, opinione, gjera te tjera te mira edhe me i nda ato me te tjere. Vetem ne kete menyre kemi me percjelle nje energji pozitive tek te gjithe.

Po vazhdoj me foto, sepse me siguri vec po tingellon si klishe already, por me besoni: me te vertete mendoj keshtu. Edhe cdo moment te jetes mundohem mos me harru me mendu keshtu. 😀 Pse e lidha gjithe kete tekst me shoqerine dhe kalimin e kohes me ta,  eshte sepse nuk mundemi kurre me ja dale vete. Gjithmone na nevojitet dikush qe na ploteson dhe na ben persona me te mire.

Paqe paqe paqe paqe.

 

12

ALMONDS ARE FOREVER.

2

3.jpg

Same outfit. We got it.

4

*Cough*Copycats*Cough*

5.jpg

*Na kemi qejf me marr poza, kta jo :D*

6

7

8

Kjo paraqitje diapozitivash lyp JavaScript.

Wowoowowo slideshow shkence dhe teknologji. #goals

Kjo paraqitje diapozitivash lyp JavaScript.

Almondi im me i embel. Bademi. Me çokolatë. ❤

IMG_58797797871

Nje foto e rralle e imja duke qeshur. Perndryshe rralle here ne jete nuk jam duke qeshur.

Fotot vlejne sa 1000 fjale so I’m done. Duh.

1111111111111

Mihihi mfalnonmfalbab.

“My God, I am young, young, and I didn’t even know it; they didn’t even tell me, that I was young.”

 

xx, P.

 

4 mendim te “Some weekends are bigger than other weekends. <3”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s