Motivational Martë

Hello Oaty Oatz! Pas ca javeve shume sheqerore, kete jave jom ne nje CUT te madh, ku desertet dhe ne pergjithesi sheqeri i shtuar eshte shume i zvogeluar. Ky oatmeal eshte shume basic, 3/4 e 300 ml ka uje dhe 1/4 qumesht. Tershere (oats) ka 4 luge ushqimi, ndersa si shtese ka molla (frut bajat💔), cimet (cinnamon), dhe muesli me fruta te thata (sa per dekor per foto 🤓). Kete meal e kam ngrene ne oren 7:30 pas 3 gotave uje dhe 1 kafe te vogel magjike qe ja mbaroj vetes cdo mengjes (fotoja poshte). P.S. Nese nuk jeni te sigurte se si  zhvillohet nje oatmeal OK, ekzistojne literally video ne youtube me titullin “How To Cook The Best Oatmeal Ever”. Ky meal eshte “mengjesi” – 3 copa te vogla leqenik aka buke kollomoqe po ma e mire, dhe kos 3.5% yndyre (dmth jo prej ma te lehtave). Ka mjaft sheqer (karbohidrate) dhe yndyrera, por sasia s’eshte e madhe dhe per mengjes nuk paraqet problem (per planin tim ushqimorOfitnesor). Bananja eshte vec per foto, e kam ngrene me vone (14:30). Ky meal eshte ngrene ne oren 10:30. Kjo eshte kafja ime magjike, nje per mua dhe nje per Mamin💛. Kjo kafe e meriton nje post te vecante dhe shume respekt (16:30). Dreken nuk e kam qite ne foto- lighting probz dhe nuk u dok basic 🙄🤓 (Biftek + patate).⚡️Kete jave ushtrimet e mija jane te perziera, meqe kam bere nje jave rehabilitim (vetem vrap dhe ecje outdoors). Pra, pak ushtrime aerobike, pak me pesha, dhe ne pergjithesi gjithe-trupore por me fokus ne nje pjese te trupit. Dje kembet, sot duart. Kjo eshte selfie e vetme qe kom mujte me bo. Kjo sepse ka probleme me drite ne fitnessin tim, me pasqyre dhe me momente vetmie. (#wheremyAbstho) (#dontcaretho)…
Praaaape shkruva boll, i wish i didnt have always something to saaaaay. 🙄🤓🐝

Jeta ime ne nje foto:


Bye🤗.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s